O NÁS

Moderní rodinná Školka a jesle Mexiko zajišťuje plnohodnotné předškolní vzdělávání pro děti ve věku od 1,5 do 7 let.

Naším cílem jsou nadšené děti, které aktivně prožijí den ve školce a spokojení rodiče, kteří mohou vykonávat své pracovní povinnosti s pocitem, že je o jejich děti velmi dobře postaráno. Nabízíme flexibilní provozní dobu, kterou jsme schopni přizpůsobit požadavkům rodičů, včetně nočního či víkendového hlídání. Ceny a podrobnosti naleznete zde https://www.skolkamexiko.cz/cenik-prihlasky/).

Školka má kapacitu 24 dětí pozdělených do dvou tříd, přičemž jedna z nich je pro děti do 3 let a druhá od 3 let tak, aby se k dětem mohlo přistupovat více s ohledem na jejich věk a potřeby. Třídy spolu samozřejmě tráví během dne nějaký čas a provozují společné činnosti, aby se děti naučily kooperaci.

Naše školka je specializovaná na zdravý životní styl, počínaje stravou, kterou pro nás připravují certifikované výživové poradkyně přímo v naší kuchyni, konče sportovním a pohybovým rozvojem. Děti několikrát týdně absolvují hodiny pohybových činností, tráví čas na vycházkách a vlastním hřišti, a také navštěvují partnerský bazén a sportovní halu v dosahu 100 m od školky.

Náš tým

Náš tým je složen z odborného pedagogického personálu. Všichni přistupujeme k dětem jako ke svým partnerům s pochopením a respektem k jejich individuálním potřebám. O naše děti se v současnosti stará zkušená paní učitelka Jana a chůvy Nela a Monika (obě studentky pedagogické fakulty).

Školní vzdělávací plán Školky Mexiko

Postupujeme podle našeho vzdělávacího plánu. Podrobně zde:

ŠVP Školka MexikoStáhnout

Umístění školky

Rodičům nabízíme strategické umístění nedaleko centra Ostravy, blízko Ostravice a velkých Komenského sadů. Školka je dobře dostupná i z okrajových částí města, jak osobními vozidly, tak i MHD.

Široké zázemí

Děti pravidelně využívají více než 100 metrů vnitřních hracích ploch, vlastní infrasaunu, solnou jeskyni a partnerský bazén, spolu se sportovní halou, která je nám pravidelně k dispozici, stejně jako vlastní autobus. Ke školce přiléhá multifunkční venkovní hřiště bezpečně zajištěné zdí a zamykatelnou bránou.