O nás

Moderní mateřská škola a Dětská skupina Mexiko zajišťuje plnohodnotné předškolní vzdělávání pro děti ve věku od 1,5 do 6 let.

Naším cílem jsou nadšené děti, které aktivně prožijí den ve školce a spokojení rodiče, kteří mohou vykonávat své pracovní povinnosti s pocitem, že je o jejich děti velmi dobře postaráno. Nabízíme flexibilní provozní dobu, kterou jsme schopni přizpůsobit požadavkům rodičů, včetně nočního či víkendového hlídání.

Naše školka je specializovaná na zdravý životní styl s podporou sportovních aktivit. Děti několikrát týdně absolvují hodiny pohybových činností, tráví čas na vycházkách a vlastním hřišti, a také navštěvují partnerský bazén a sportovní halu v dosahu 100 m od školky. Máme vlastní solnou jeskyni a infrasaunu, kterou pravidelně využíváme.

Náš tým

Náš tým je složen z odborného pedagogického personálu. Všichni přistupujeme k dětem jako ke svým partnerům s pochopením a respektem k jejich individuálním potřebám. O naše starší děti se v současnosti starají zkušené paní učitelky Niky a Nikola a asistentka pedagoga Aneta. Pečující osoby, které mají na starosti nejmladší děti jsou Veronika, Markéta, Adriana a Jana. V týmu máme také studentky pedagogiky Moniku, Martinu, Ivanu a další, které posilují náš tým v případech záskoků nebo dovolených stálých zaměstnanců.

Mgr. Adéla Franke – ředitelka

Jmenuji se Adéla Franke a v roce 2019 jsem se stala ředitelkou Školky Mexiko, necelý měsíc po narození druhého syna. Ve stejnou dobu jsme školku vůbec poprvé otevřeli a všechno pro mě bylo nové.

Popravdě jsem tento směr svého života vůbec neplánovala a nečekala bych, že budu pracovat s předškolními dětmi, protože jsem vystudovaný speciální pedagog se zaměřením na etopedii a surdopedii. V tomto oboru jsem také dříve pracovala a měla v plánu v něm zůstat, ale jak už všichni dobře víme, člověk míní a život mění.

Oproti všem očekáváním je pro mě práce s malými dětmi a jejich rodinami velmi naplňující a motivující, jsem obklopena fungujícím a profesionálním týmem, který si pečlivě vybírám, protože si velmi dobře uvědomuji, že na něm to hlavně stojí.

Mgr. Nikola Volná – učitelka

Jmenuji se Nikola Krobůčková a vystudovala jsem Speciální pedagogiku na Masarykově univerzitě v Brně se zaměřením logopedie a surdopedie. Zkušenosti s dětmi jsem sbíralana na praxích ve školkách, školách a denních stacionářích. Již při studiu jsem začala pracovat jako teta v jesličkách, později jako učitelka ve školce. Také jsem byla jako vedoucí na letním táboře pro děti se sluchovým postižením. Rok a půl jsem žila ve Vsetíně, kde jsem pracovala jako aktivizační pracovník a chůva v jeslích. Ve Školce Mexiko pracuji od října 2021 jako učitelka. Jsem trpělivá a při práci s dětmi se snažím je vést k co největší samostatnosti. Také mě velmi baví s dětmi vyrábět a vymýšlet pro ně různé kreativní činnosti. Nejraději na své práci mám to, že můžu vidět, jak děti rostou a dělají každý den nové pokroky.

Bc. Nikol Příhodová – učitelka

Dobrý den, mé jméno je Nikol Příhodová. 
V této mateřské škole jsem pracovala jako asistentka pedagoga a pečující osoba od října roku 2021, nyní, vzhledem k pokračujícímu studiu na VŠ, vedu ve školce kroužky a působím jako externí pedagog.
Vystudovala jsem střední zdravotnickou školu a nedávno jsem dokončila studium vysoké školy v oboru učitelství pro mateřské školy.
S dětmi pracuji již od svých patnácti let. Mám praxi v různých typech mateřských škol, jedna z nich byla například v programu začít spolu. Mezi mé největší koníčky patří hlavně hudba, zpěv a hraní na hudební nástroje. 
Práce s dětmi mě naplňuje a jsem ráda, že můžu být součástí rozvíjení a vzdělávání budoucí generace.

Aneta Chudejová – asistent pedagoga

Dobrý den, jmenuji se Aneta Budošová. Vystudovala jsem střední školu – Agropodnikání , následně jsem absolvovala kurz asistenta pedagoga.
Dříve jsem pracovala v autistické mateřské škole, kde jsem získala zkušenosti nejen s dětmi s poruchou autistického spektra.
Absolvovala jsem také kurzy na rozvoj jemné a hrubé motoriky, ADHD u dětí předškolního věku a jiné.
Při své práci se zaměřuji především na rozvoj komunikačních a sociálních dovedností , ale také na rozvoj sebeobsluhy, motoriky a dalších oblastí tak, abych mohla rozvíjet celou osobnost dítěte.
Práce s dětmi mě velmi naplňuje a každý jejich pokrok je pro mě největší odměnou:)

Veronika Sedláčková – pečující osoba a asistent pedagoga

Mé jméno je Veronika. Mám vystudovanou střední zdravotnickou školu a následně jsem absolvovala kurz asistenta pedagoga. V této školce pracuji od září roku 2021 jako asistent pedagoga a pečující osoba. Můžu o sobě říci, že jsem zodpovědná, pečlivá a práce s dětmi mě baví a naplňuje. Sama jsem maminkou malého syna, a tak si troufám říct, že vím, co děti potřebují a jak se o děti starat, aby pobyt ve školce byl pro ně co nejpříjemnější a nejpřínosnější. Tuto práci beru jako poslání, kdy nejen my děti učíme a pomáháme poznávat nové a nové věci, ale také ony učí nás svou individualitou a výjimečností.

Adriana Vrábliková – pečující osoba a asistent pedagoga

Jmenuji se Adriana Vrábliková. Vystudovala jsem střední školu se zaměřením na výchovnou a humanitární činnost. Během studia jsem měla možnost vyzkoušet si praxi v několika mateřských školách (už tehdy se mi práce s dětmi velice líbila). V roce 2021 jsem získala osvědčení asistenta pedagoga a díky tomu to osvědčení jsem si vyzkoušela i toto povolání na základní škole. Také jsem absolvovala základní první pomoc, ukončenou zdravotním průkazem. Ve svém volném čase se věnuji své rodině a svým dětem. Také ráda hraju na flétnu. Práce s dětmi mě naplňuje radostí. Ráda dětem předávám své znalosti a učím je novým dovednostem. Chtěla bych pro ně být vzorem, ale také kamarádkou, se kterou se budou cítit v bezpečí.      

Jana Zdražilová – pečující osoba

Jmenuji se Jana Zdražilová. Vystudovala jsem střední školu se zaměřením hotelnictví a gastronomie. Během studia jsem závodně tancovala netradiční latinsko-americké tance, kde jsem se podílela i na trénování dětí. Při této příležitosti jsem zjistila, že mě práce s dětmi velmi baví a naplňuje mě.

V rámci celoživotního vzdělávání jsem absolvovala studium na Ostravské univerzitě – pedagogické studium pro vychovatele a pedagogy volného času.  S dětmi mě velmi baví vytvářet a rozvíjet jejich fantazii.  Jsem maminkou dvou dětí. Ve svém volném čase se starám o domácí zvířata, chodím ráda do přírody a na různé výlety.

Markéta Richtrová – pečující osoba

Jmenuji se Markéta Richtrová. O sobě mohu říct, že jsem starostlivá, zodpovědná, trpělivá a mezi mé oblíbené aktivity patří: čas strávený s rodinou, ať už doma nebo někde na společném výletě a také tanec, kterému jsem se i závodně věnovala aktivně přes 10 let ve formaci disco dance a taneční balet v TS Bohumín. 

Vystudovala jsem obor technicko-administrativní pracovník. Po studiu jsem pracovala jako asistent prodeje ve firmě NIKE a Yves Rocher, ale zároveň jsem přemýšlela, jakému zaměstnání se budu věnovat, až budu mít vlastní rodinu. Po narození dcery jsem si uvědomila, jak mě péče o dítě a láska k ní naplňuje, přináší mi pocit radosti a štěstí. Proto jsem se rozhodla jít tímto směrem a začala jsem studovat obor předškolní a mimoškolní pedagogika a také jsem absolvovala kurz chůvy do dětské skupiny. Jsem nesmírně ráda, že mohu být součástí tak úžasného kolektivu, který Školka MEXIKO má a který vašim dětem poskytuje tu nejlepší možnou péči.

Bc. Adéla Volná – učitelka

Dobrý den, jmenuji se Adéla a jsem absolventkou Pedagogické fakulty. Při studiu jsem pracovala v mateřské škole u předškolních dětí. Praxi mám v Montessori školce a doplnila jsem si zdravotní kurz pro děti. Práce s dětmi mě naplňuje. Ráda rozvíjím u dětí kreativitu. Jsem pozitivní a ráda se učím novým věcem. Mezi mé koníčky patří cestování, turistika a jízda na kole. Na starost mám dětičky ve třídě Tortilek.

Bc. Monika Vrbová, DiS., MBA – externí pedagog

Krásný den přeji, jmenuji se Monika a nedávno jsem ukončila 3. ročník Předškolní a mimoškolní pedagogiky na Vyšší odborné škole. Práci s dětmi se věnuji profesionálně zhruba od mých 16 let. V roce 2019 jsem se stala kvalifikovaným pedagogem volného času a pedagogickým asistentem. Týž rokem jsem složila maturitní zkoušku s prospěchem s vyznamenáním z psychologie, pedagogiky, českého a anglického jazyka. Jsem také proškolena kurzy jako například komunikace s lidmi v souladu fungování mozku a kritického myšlení, který proběhl ve spolupráci s Právnickou fakultou Masarykovy univerzity.

Ve školce Mexiko sem začínala na pozici chůvy a má první návštěva zde byla v listopadu roku 2019. Od té doby se mnohé změnilo, já ale zůstávám stále stejná, a to především denně usměvavá a pozitivní. Mým cílem je a vždy bude dětem předat co nejvíce znalostí, osvojovat již získané dovednosti a posouvat je dál. Zároveň, a to především v našich jesličkách, zastávám pozici vychovatelky, kde je potřeba děti učit základní hygienické a sociální návyky.

Jsem součástí týmu, ve kterém se snažíme využít maximální možnosti pro zpříjemnění a obohacení programu pro naše děti. Práce s dětmi mě baví a dá se říci, že se jedná o momentální náplň mého života.

Naše školka

Rodičům nabízíme strategické umístění nedaleko centra Ostravy, blízko Ostravice a velkých Komenského sadů. Školka je dobře dostupná i z okrajových částí města, jak osobními vozidly, tak i MHD. Parkování je možné přímo u budovy školky nebo v areálu partnerského sportoviště Sport Mexiko, kde je k dispozici velké parkoviště.

Děti pravidelně využívají více než 100 metrů vnitřních hracích ploch, vlastní infrasaunu, solnou jeskyni a partnerský bazén, spolu se sportovní halou, která je nám pravidelně k dispozici, stejně jako vlastní autobus. Ke školce přiléhá multifunkční venkovní hřiště bezpečně zajištěné zdí a zamykatelnou bránou.