O NÁS

Moderní mateřská škola Mexiko zajišťuje plnohodnotné předškolní vzdělávání pro děti ve věku od 1,5 do 6 let.

Naším cílem jsou nadšené děti, které aktivně prožijí den ve školce a spokojení rodiče, kteří mohou vykonávat své pracovní povinnosti s pocitem, že je o jejich děti velmi dobře postaráno. Nabízíme flexibilní provozní dobu, kterou jsme schopni přizpůsobit požadavkům rodičů, včetně nočního či víkendového hlídání. Ceny a podrobnosti naleznete zde https://www.skolkamexiko.cz/cenik-prihlasky/).

Školka má kapacitu 24 dětí pozdělených do dvou tříd, přičemž jedna z nich je pro děti do 3 let a druhá od 3 let tak, aby se k dětem mohlo přistupovat více s ohledem na jejich věk a potřeby. Třídy spolu samozřejmě tráví během dne nějaký čas a provozují společné činnosti, aby se děti naučily kooperaci.

Naše školka je specializovaná na zdravý životní styl s podporou sportovních aktivit. Děti několikrát týdně absolvují hodiny pohybových činností, tráví čas na vycházkách a vlastním hřišti, a také navštěvují partnerský bazén a sportovní halu v dosahu 100 m od školky. Máme vlastní solnou jeskyni a infrasaunu, kterou pravidelně využíváme.

Náš tým

Náš tým je složen z odborného pedagogického personálu. Všichni přistupujeme k dětem jako ke svým partnerům s pochopením a respektem k jejich individuálním potřebám. O naše starší děti se v současnosti stará zkušená paní učitelka Adéla, o mladší děti pak paní učitelka Nikola. Oběma pomáhá asistentka pedagoga Veronika. V týmu máme také studentku pedagogiky Moniku, která posiluje náš tým v případech záskoků nebo dovolených stálých zaměstnanců.

Nikola Krobůčková – učitelka

Jmenuji se Nikola Krobůčková a je mi 27 let. Vystudovala jsem Speciální pedagogiku na Masarykově univerzitě v Brně se zaměřením logopedie a surdopedie. Zkušenosti s dětmi jsem sbíralana na praxích ve školkách, školách a denních stacionářích. Již při studiu jsem začala pracovat jako teta v jesličkách, později jako učitelka ve školce. Také jsem byla jako vedoucí na letním táboře pro děti se sluchovým postižením. Rok a půl jsem žila ve Vsetíně, kde jsem pracovala jako aktivizační pracovník a chůva v jeslích. Ve Školce Mexiko pracuji od října 2021 jako učitelka.

Jsem trpělivá a při práci s dětmi se snažím je vést k co největší samostatnosti. Také mě velmi baví s dětmi vyrábět a vymýšlet pro ně různé kreativní činnosti. Nejraději na své práci mám to, že můžu vidět, jak děti rostou a dělají každý den nové pokroky.

Adéla Volná – učitelka

Dobrý den, jmenuji se Adéla a jsem absolventkou Pedagogické fakulty.

Při studiu jsem pracovala v mateřské škole u předškolních dětí. Praxi mám v Montessori školce a doplnila jsem si zdravotní kurz pro děti. Práce s dětmi mě naplňuje. Ráda rozvíjím u dětí kreativitu. Jsem pozitivní a ráda se učím novým věcem. Mezi mé koníčky patří cestování, turistika a jízda na kole.

Na starost mám dětičky ve třídě Tortilek.

Veronika Sedláčková – asistent pedagoga

Mé jméno je Veronika a je mi 28 let. Mám vystudovanou střední zdravotnickou školu a následně jsem absolvovala kurz asistenta pedagoga. V této školce pracuji od září roku 2021 jako asistent pedagoga. Můžu o sobě říci, že jsem zodpovědná, pečlivá a práce s dětmi mě baví a naplňuje. Sama jsem maminkou malého syna, a tak si troufám říct, že vím, co děti potřebují a jak se o děti starat, aby pobyt ve školce byl pro ně co nejpříjemnější a nejpřínosnější.

Tuto práci beru jako poslání, kdy nejen my děti učíme a pomáháme poznávat nové a nové věci, ale také ony učí nás svou individualitou a výjimečností.

Monika Vrbová – učitelka

Krásný den přeji, jmenuji se Monika, mám 23 let a momentálně ukončuji 3. ročník Předškolní a mimoškolní pedagogiky na Vyšší odborné škole. Práci s dětmi se věnuji profesionálně zhruba od mých 16 let. V roce 2019 jsem se stala kvalifikovaným pedagogem volného času a pedagogickým asistentem. Týž rokem jsem složila maturitní zkoušku s prospěchem s vyznamenáním z psychologie, pedagogiky, českého a anglického jazyka. Jsem také proškolena kurzy jako například komunikace s lidmi v souladu fungování mozku a kritického myšlení, který proběhl ve spolupráci s Právnickou fakultou Masarykovy univerzity.

Ve školce Mexiko sem začínala na pozici chůvy a má první návštěva zde byla v listopadu roku 2019. Od té doby se mnohé změnilo, já ale zůstávám stále stejná, a to především denně usměvavá a pozitivní. Mým cílem je a vždy bude dětem předat co nejvíce znalostí, osvojovat již získané dovednosti a posouvat je dál. Zároveň, a to především v našich jesličkách, zastávám pozici vychovatelky, kde je potřeba děti učit základní hygienické a sociální návyky.

Jsem součástí týmu, ve kterém se snažíme využít maximální možnosti pro zpříjemnění a obohacení programu pro naše děti. Práce s dětmi mě baví a dá se říci, že se jedná o momentální náplň mého života.

Školní vzdělávací program Školky Mexiko

Postupujeme podle našeho vzdělávacího programu. Podrobně zde:

ŠVP Školka MexikoStáhnout

Umístění školky

Rodičům nabízíme strategické umístění nedaleko centra Ostravy, blízko Ostravice a velkých Komenského sadů. Školka je dobře dostupná i z okrajových částí města, jak osobními vozidly, tak i MHD.

Široké zázemí

Děti pravidelně využívají více než 100 metrů vnitřních hracích ploch, vlastní infrasaunu, solnou jeskyni a partnerský bazén, spolu se sportovní halou, která je nám pravidelně k dispozici, stejně jako vlastní autobus. Ke školce přiléhá multifunkční venkovní hřiště bezpečně zajištěné zdí a zamykatelnou bránou.